Startseite
Kolekce
Boty
Klasika
1869
Fashion
Ležérní obuv
Opasky a tašky
Doplňky
SALE
Firma
Firma
Historie
Filozofie
Materiály
Výroba
Prodejny
Servis
Servis
Boty na míru
Opravy
Péče o obuv
Záruka

Boty na celý život
Až na drobné vyjímky jsou veškeré boty Franz Baron šité ručně na rámu. Tento způsob výroby je velice náročný na čas – vyžaduje si téměř 300 pracovních úkonů. Výroba jednoho páru bot tak trvá pět až osm týdnů. Vzhledem k náročnosti této techniky je takto vyrobeno méně než 1% všech bot na světě.

Boty šité ručně na rámu jsou ovšem nedostižné ve svých vlastnostech. Takové boty jsou lehké, měkké, pohodlné a trvanlivé. Díky celokožené podešvi a korkové podestýlce boty dýchají a nohy v nich voní.

Technika šití na rámu umožňuje výměnu celé podešve a tím prodloužení životnosti celých bot. Vzhledem k excelentní kvalitě všech použitých materiálů tak pravé ‚Baronky‘ často svým majitelům slouží po celý život.

Nutno podotknout, že se povětšinou jedná o osobnosti, které vlastní dostatečný počet bot pro každou příležitost.
 
Naši kolekci ručně šitých bot doplňujeme pestrou paletou opasků, tašek a rámové obuvi zhotovených exkluzivně pro Franz Baron vybranými dodavateli - veskrze rodinnými podniky s dlouholetou tradicí ve svém oboru. I u těchto výrobků ručime svým dobrým jménem za jejich prvotřídní kvalitu jak materiálů, tak provedení.